Airtècnics eksperimentalno R+D+i odeljenje radi zajedno sa Tehničkim Univerzitetom Katalonije da bi u naše vazdušne zavese ukomponovali najnoviju tehnologiju radi postizanja optimalnih performansi i efikasnog rada.
Airtècnics ima dugotrajni saradnički istraživački projekat sa tehnološkim centrom za prenos toplote.
Performanse vazdušne zavese ocenjuju se s obzirom na uštedu energije i brzinu ulaska različitih aplikacija zajedno sa okolnim prostorima.
Univerzitet radi sa matematičkom formulacijom, numeričkom rezolucijom i eksperimentalnom validacijom fenomena prenosa toplote i mase vazdušne zavese.
Illustrative 3D results and 2D profiles at the edge and the middle of the opening door |
RDT (računarska dinamika tečnosti) je adaptirana analizi vazdušnih zavesa uz pomoć univerzitetskih istraživanja. Zatim se rezultati verifikuju i potvrdjuju eksperimentalnim rezultatima u njihovoj sopstvenoj klimatskoj komori.
Slike UPC klimatske komore sa instaliranom Windbox vazdušnom zavesom za eksperimentalne testove
Zahvaljujući ovoj saradnji Airtècnics ima simulator ponašanja vazdušnioh zavesa u zavisnosti od svake situacije. Imamo mogućnost uvodjenja svih potrebnih parametara vazdušne zavese i okoline kako bismo analizirali situaciju i izabrali najefikasniju vazdušnu zavesu.
Unutrašnja geometrija,nivoi intenziteta turbulencije, pravac ugla mlaza, geometrija lamela itd. su faktori koji se uzimaju u obzir tokom studije.
Takodje možemo izračunati uštedu energije i smanjenj emisije CO2 kada se na vratima ugradi efikasna vazdušna zavesa.
Primenjujući stečeno znanje na dizajnu naših jedinica, Airtecnics predstavlja skup najsavremenijih znanja i tehnologija na polju vazdušnih zavesa.